بیوگرافی جالب مسلم جهانپناه
مسلم جهانپناه ( پدری ششبیلی تیره ایگدر، مادری دره شوری تیره چهارده چریک)
• ساکن بروجن چهارمحال و بختیاری است و جای خالی موسیقی قشقایی را در شبکه استانی چهار محال و بختیاری احساس میکند چون قسمت زیادی از ساکنان این استان قشقایی هستند اما موسیقی قشقایی بدلیل نبود هنرمند بومی در آن اجرا نمی شود . اما هم کارمند بانک است و هم بدلیل نبودن مراکز آموزش موسیقی قشقایی با مشکل مواجه است تا این موسیقی اصیل را به شبکه استانی ببرد اما اتفاق خوبی قرار بود بیوفتد و آن اینکه اولین کنگره بین المللی “جهانگیرخان قشقایی ” قرار بود در بروجن برگزار شود. پس باید خود را آماده می کرد تا در این کنگره شرکت کند و استعداد بالای او وی را یاری کرد تا در سال ۱۳۷۷ برای اولین بار در این کنگره شرکت کند، او تازه استعداد بالای خود در موسیقی را کشف کرده و باید ادامه می داد و این امر با شرکت در سه دوره جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین و کسب دو رتبه سومی و اولی در سالهای ۸۸ و ۸۹ و همکاری با گروه موسیقی ایلیار (باسوری ها) و اجرای چندین کنسرت موسیقی قشقایی در جای جای استان ادامه یافت . حال او به هدف اصلی خود نزدیک شده و برای اولین بار در یال ۱۳۹۵ با اثر “دان اولدوزو” وارد صدا و سیمای استان شد و در سال ۹۶ باز با قطعه قشقایی “سلام” ادامه یافت ، اما او و اکنون چند همکارش در سال ۹۷ در جشنواره تولیدات مراکز استان ها با قطعه موسیقی مشترک دهکردی قشقایی بختیاری توانستند رتبه اول کشوری در ساخت بهترین اثر فاخر موسیقی محلی را کسب کنند و باز در سال ۹۸ با قطعه “آنا یوردوم ایران ” رتبه نخست کشوری را در جشنواره تولیدات مراکز استان ها در بجنورد را کسب کردند.
اکنون استعداد او در یک شبکه خاص نمی گنجد و فعالیت هنری خود را با دیگر شبکه های ملی از جمله شبکه ۱ سیما شبکه ۳سیما، شبکه نسیم ، شبکه سلامت و شبکه های استانی همدان و کردستان و ..‌. هم ادامه می دهد. خواننده مورد علاقه اش ابراهیم کهندل پور و خانواده محترم گرگین پور است و سخنی با مردم ایلش نیز دارد:”هرجایی و هر پست و مقامی که هستند برای شناسایی فرهنگ و آداب و رسوم ایلمان هر چند قدم کوچک بتوانید بردارید کوتاهی نکنید ” او میگوید صدا و سیمای استان ما سی سال است به برادران و خواهران بختیاری ما پرداخته که از این امر بسیار هم خوشحال هستم اما از وقتی من وارد عرصه شدم ما قشقایی ها هم اینجا در صدا و سیما معرفی می شویم و تا هر دو ایل غیور کشورمان با هم در صدا و سیمای چهار محال و بختیاری باشند .

محصولات پرفروش

بیشتر
  1. هادی گفت:

    باعرض سلام وخسته نباشی ،سالهاست بدنبال موسیقی کروغلی هستم که پدرم روی کاست داشت قدیمی وبسیار عالی کسی که داستان روروایت میکرد بفارسی میگفت و گروه به ترکی میخواندندونوازندگان بسیارمتوهری بودندمتاسفانه دیگه هیچوقت اونو دیگه نشنیدم وبهمراه کاست پدرم به خاطرات پیوست گفتم شاید شما تو این کتابخانه باارزشتون یه نسخه ازش داشته باشید.ممنونم.

  2. ناشناس گفت:

    خیلی عالی بود .مدت ها بود دنبال اهنگ قشقایی قشقایی بودم که الان پیداش کردم.

  3. ناشناس گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *